Lietuvos Respublikos Seime vyko konferencija “Ar Europa žaidžia su ugnimi?“

2015 m. lapkričio 6 d. Lietuvos Respublikos seime vykusioje konferencijoje dalyvavo ir UAB „Vilpros pramonės“ direktorius Darius Ozarovskis. 

Konferenciją organizavo LR Seimo nariai prof. dr. Stasys Brunza ir Valdas Vasiliauskas siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į itin aktualią problemą, kuri kasmet nusineša tūkstančius gyvybių. Konferencijoje pasisakė du LR vyriausybės ministrai:  VRM ministras Saulius Skvernelis bei AAM ministras Kęstutis Trečiokas, po kurių sekė S. Brundzos pranešimas „Vagis palieka sienas, ugnis sunaikina viską“, apie gaisrų Lietuvoje tendencijas ir problemas kalbėjo PAGD direktoriaus pavaduotojas Vytautas Kaziliūnas.

Pranešimuose buvo pateikta kraupi statistika: pagal gyventojų skaičių Lietuvoje gaisruose žūva tris kartus daugiau žmonių nei Europos Sąjungos vidurkis. Atkreiptas dėmesys, kad visos žūtis įvyko neinspektuojamuose objektuose – dažniausiu atveju privačiam sektoriui priklausančiose gyvenamosiose patalpose.  Net 25% visų užregistruotų gaisro įvykių Lietuvoje įvyko dėl netvarkingų šildymo sistemų įskaitant krosnių, židinių bei dūmtraukių sistemas. Šių sistemų neprižiūrėjimas yra antroje vietoje pagal sukeliamų gaisrų skaičių po elektros tinklų ir prietaisų nepriežiūros.

Firesafe Europe vadovė Birgitte Messerschmidt bei Danijos ugniagesių vežio organizacijos prezidentas Tommy Bækgaard Kjær pasisakė ne tik gaisrų prevencijos klausimais, tačiau ir ugniagesių darbo saugos problemomis. Kaip užtikrinti gaisrinę saugą Lietuvoje panaudojant specialias žinias patirtimi dalinosi PAGD prie VRM Gaisro tyrimų centro viršininkas Dr. Donatas Lipinskas bei VGTU kancleris Arūnas Komka.

Paskutiniu pranešimu Lietuvos draudimo žalos reguliavimo skyriaus vadovas Virginijus Kriauklys pranešė, kad daugiausiai draudiminių įvykių buvo išmokėta gaisro atveju. Akivaizdu, jog gaisras sukelia daugiausiai nuostolių nevertinant sveikatos sužalojimų ir žmonių gyvybių – kurių negalima įkainoti.

Po konferencijos vyko diskusija, kurioje pastebėjimais ir komentarais dalijosi visi konferencijos dalyviai.

UAB „Vilpros pramonės“ direktoriaus Dariaus Ozarovskio komentaras:

Skaudu girdėti kraupią statistiką, tačiau džiugu, kad gaisrų problemą imta nagrinėti iš esmės. Mes, kaip dūmtraukių sistemų gamintojai, jaučiame didelę atsakomybę ir taip pat dalyvaujame visuomenės švietime teikdami konsultacijas, užtikrinančias saugų sistemų įdiegimą ir naudojimą.

Konferencijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti ČIA